Fotovoltaická elektrárna

Naše firma se specializuje na alternativní zdroje energie a fotovoltaická elektrárna, stejně jako fotovoltaika Trutnov, mezi ně určitě patří. Našim klientům nabízíme specializované služby jako je poradenství v oblasti fotovoltaiky, instalaci a vyřízení dotací.

Fotovoltaická elektrárna

Naše firma se specializuje na alternativní zdroje energie a fotovoltaická elektrárna, stejně jako fotovoltaika Trutnov, mezi ně určitě patří. Našim klientům nabízíme specializované služby jako je poradenství v oblasti fotovoltaiky, instalaci a vyřízení dotací.

Fotovoltaicka Elektrarna 2

Základní rozdělení

Fotovoltaické elektrárny lze jednoduše rozdělit podle toho, zda jsou galvanicky odděleny od sítě nebo jsou do ní naopak připojeny. V prvním případě může takovouto elektrárnu provozovat kdokoliv bez licence, v tom druhém je již nutná licence od Energetického regulačního úřadu a souhlas distribuční společnosti.

K čemu fotovoltaická elektrárna slouží?

Toto zařízení funguje na principu fotovoltaiky. Základem jsou tři prvky – solární, neboli fotovoltaické panely, regulátor a baterie. Dále může být rozšířena o hybridní měnič. Fotovoltaické panely jsou tvořeny polovodičovými diodami, které za pomoci fotoelektrického jevu přeměňují sluneční záření na elektrickou energii. Samotné články se obvykle provádějí ve dvou typech – tenkovrstvé a krystalické. Tenkovrstvé články se obvykle nanášejí přímo na podložku, například sklo. Oproti tomu krystalické články se tvoří na tenkých deskách, zpravidla z polovodičového materiálu. Nejčastěji se zde pracuje s křemíkem.

Fotovoltaicka Elektrarna 1

Co naše firma nabízí

  • Ostrovní elektrárna: Ostrovní systém nepotřebuje napojení ke komerční distribuční síti, dokáže sám pomocí fotovoltaiky vyrábět elektrickou energii. Jejich užití je vhodné zejména v místech, kde nelze provést klasickou přípojku k síti, například chaty, chalupy a samoty.
  • Ostrovní elektrárna BIOSUNTEC: Naše firma patří k jedněm z mála v České republice, která díky řádnému proškolení a platné licenční smlouvě může instalovat ryze český originální systém BIOSUNTEC. Tato technologie je určena na ohřev teplé vody a kombinuje v sobě vysokou návratnost a rozhodování v použití energie, aby pro vás byla co nejekonomičtější.
  • Hybridní elektrárna: Hybridní fotovoltaická elektrárna je jednou z variant ostrovní elektrárny, která dokáže bez problému fungovat v ostrovním systému, což znamená, že nepotřebuje napojení do distribuční sítě, ale samotný dům do ní může být napojen a v případě potřeby z ní může čerpat, třeba v situaci, kdy fotovoltaická elektrárna nedokáže vyrobit dostatek energie.
  • Síťová elektrárna: Tento typ elektrárny je napojen na rozvodnou síť, do které posílá přebytky vyrobené energie, pokud se nestihne ihned po výrobě spotřebovat. Na rozdíl od ostrovní elektrárny však není schopna pracovat při výpadcích elektrického proudu, protože by mohla ohrozit osoby pracující na závadě.
Jak mohu ušetřit?

Pro každý dům existuje řešení, jak zlevnit účty za energii. My Vám ho pomůžeme najít. Ať už to bude výroba elektřiny, tepla nebo kombinace obojího.

→ chci vědět více
Proč Helion.cz? Proč Helion.cz?

Naše společnost má historii, spolupracujeme se silnými partnery a díky zkušenostem má i velký náskok před konkurencí. Za nás mluví naše práce

→ číst další výhody
Často se nás ptáte... Často se nás ptáte...

Protože nám velmi často zasíláte podobné dotazy, vybrali jsme pro Vás na ty nejčastější rychlé odpovědi.

→ zobrazit časté dotazy