Fotovoltaika s bateriemi

Fotovoltaika s bateriemi, na kterou se, mimo jiné, naše firma specializuje, využívá systém akumulace. Hovoříme zde o klasické fotovoltaické elektrárně, která je ale navíc doplněna kvalitním a vhodným systémem akumulace do baterií.

Fotovoltaika s bateriemi

Fotovoltaika s bateriemi, na kterou se, mimo jiné, naše firma specializuje, využívá systém akumulace. Hovoříme zde o klasické fotovoltaické elektrárně, která je ale navíc doplněna kvalitním a vhodným systémem akumulace do baterií.

Jak fotovoltaika s bateriemi funguje?

Princip fungování tohoto systému je poměrně jednoduchý, elektrická energie, kterou vyrobíte díky fotovoltaické elektrárně a solárním panelům, se spotřebovává přímo v domě, neputuje tedy nikam do distribuční sítě. Spotřeba probíhá díky běžným domácím spotřebičům (lednice, pračka, osvětlení, televize atd.). V případě, že by výroba přesáhla vaši aktuální spotřebu, přebytečná energie nabije akumulátory, díky kterým je možné využívat solární energii i po západu slunce.

Fotovoltaika S Bateriemi

Rozdíl mezi AC-Coupling a DC-Coupling

  • DC-Coupling: Tuto metodu využívá drtivá většina tzv. hybridních měničů. Fotovoltaické panely a baterie jsou zde totiž připojeny ke stejnému měniči. Energie se v DC formě dodává do hybridního měniče, odtud následně putuje do baterie. Tento měnič je připojen i na AC rozvody, díky integrovanému DC/AC systému dokáže do rozvodů z domu dodávat i AC energii.
  • AC-Coupling: Jedná se o zapojení baterie a tudíž i bateriového měniče přímo na rozvody AC, což je střídavý proud. Energie z fotovoltaických panelů se totiž generuje v DC podobě, což je stejnosměrný proud. Následně je díky fotovoltaickému měniči přeměněna na AC energii. Bateriový měnič i fotovoltaický střídač jsou zapojeny do stejné sítě.

Uchovávání energie

Výrobci fotovoltaiky se v posledních letech zaměřují právě na bateriové systémy, protože dokáží využít 100 % vyrobené energie bez zbytečného plýtvání. Navíc jsou tyto programy z velké části dotovány státem. Není to tedy jen ekonomický model, ale i ekologický, který šetří životní prostředí. Navíc zajišťuje soběstačnost domácnostem, které nyní nemusejí být závislé na dodávce elektrické energie od komerčních společností. Je ovšem velmi důležité rozhodnutí, zda zvolíme jednofázový či třífázový model. V České republice existuje totiž speciální legislativa, která nařizuje, aby byl měnič schopen řídit dodávku z baterie po fázích.

Zelená díky dotacím

Stát značně podporuje rozvoj fotovoltaiky na našem území, a proto poskytuje na zřízení solárních elektráren dotace, někdy až do výše 80 %. Jedná se o program Úspory energie – Fotovoltaické systémy s/bez akumulace pro vlastní spotřebu. S vyřízením zmíněných dotací vám naše firma pomůže, stejně jako jsme schopni pro váš domov zřídit solární ohřev či solární kolektor.

Jak mohu ušetřit?

Pro každý dům existuje řešení, jak zlevnit účty za energii. My Vám ho pomůžeme najít. Ať už to bude výroba elektřiny, tepla nebo kombinace obojího.

→ chci vědět více
Proč Helion.cz? Proč Helion.cz?

Naše společnost má historii, spolupracujeme se silnými partnery a díky zkušenostem má i velký náskok před konkurencí. Za nás mluví naše práce

→ číst další výhody
Často se nás ptáte... Často se nás ptáte...

Protože nám velmi často zasíláte podobné dotazy, vybrali jsme pro Vás na ty nejčastější rychlé odpovědi.

→ zobrazit časté dotazy