Optimalizace provozu FVE

Máte velké přebytky z FVE a přitom víte, kde by se daly využít? Nabízíme řešení!

Nabízíme řešení pro všechny provozovatele FVE, kteří mají nízký podíl vlastní spotřeby z vyrobené energie. Existuje řada způsobů, jak optimalizovat spínání domácích spotřebičů, aby využívaly právě generovanou elektřinu ze slunce, ale ne všechny jsou tak účinné, aby Vaše přetoky snížily téměř na nulu.   

 Některé měniče (jako např. Kostal PIKO) umožňují při překročení určité hranice výkonu sepnout relé a držet je po určitou dob sepnuté, takže mezitím např. stihnete vyprat prádlo nebo dobít bojler. Problém ale nastane, když se po chvilce objeví mrak a Vaše spotřebiče začnou chybějící elektřinu odebírat ze sítě. Můžete také stát u zásuvky a hlídat, zda je výroba dostatečná, ale není to dost pohodlné... Zařízení GreenBonO, které Vám nabízíme, dokáže narozdíl od jiných automaticky vyhodnotit, kolik proudu může pustit do odporové topné spirály Vašeho bojleru, akumulačních kamen či elektrokotle a udržovat tím dodávku do sítě na nule. Dokáže v době přetoků zapnout filtrační čerpadlo Vašeho bazénu, spustit klimatizaci a spoustu jiných funkcí. 

Pro lepší představu jsme pro Vás připravili několik typových zapojení, které lze realizovat. V podstatě největšího úspěchu lze dosáhnout při ohřevu teplé užitkové vody, neboť ta je potřeba celoročně a v průměrné domácnosti znamená roční náklad 10-12tis. Kč při ohřevu elektrickým proudem.

 

 

 Je tedy výhodné ohřívat teplou vodu přednostně ze slunce a pokud osvit nestačí, je možné ji dohřát na několik způsobů (viz. obr.).

 

Instalací jednotky GreenBonO získáte:

  • vyšší podíl vlastní spotřeby z vyrobené elektřiny
  • lepší přehled o aktuálních spotřebách Vašeho domu
  • úsporu na ohřev vody mezi 50-70% ročně
  • automatické spínaní spotřebičů v závislosti na aktuálním osvitu

Ideální pro:

  • ohřev teplé vody
  • přitápění
  • ohřev bazénové vody
  • temperování objektů v topné sezóně

spotřebiče s nepravidelnou aktivitou (bazénová filtrace, přečerpávací čerpadla, závlahy apod.)

Jak mohu ušetřit?

Pro každý dům existuje řešení, jak zlevnit účty za energii. My Vám ho pomůžeme najít. Ať už to bude výroba elektřiny, tepla nebo kombinace obojího.

→ chci vědět více
Proč Helion.cz? Proč Helion.cz?

Naše společnost má historii, spolupracujeme se silnými partnery a díky zkušenostem má i velký náskok před konkurencí. Za nás mluví naše práce

→ číst další výhody
Často se nás ptáte... Často se nás ptáte...

Protože nám velmi často zasíláte podobné dotazy, vybrali jsme pro Vás na ty nejčastější rychlé odpovědi.

→ zobrazit časté dotazy