Ostrovní elektrárna

Ostrovní elektrárna je malý zázrak pro všechny, kteří se zajímají o energii získávanou ze slunečního záření a o obnovitelné zdroje všeobecně. Stále totiž stoupá počet lidí, kteří chtějí být energeticky nezávislí.

Ostrovní elektrárna

Ostrovní elektrárna je malý zázrak pro všechny, kteří se zajímají o energii získávanou ze slunečního záření a o obnovitelné zdroje všeobecně. Stále totiž stoupá počet lidí, kteří chtějí být energeticky nezávislí. Pokud mezi tuto skupinu patříte, ostrovní elektrárna je pro vás to pravé.

Ostrovni Elektrarna 1

Jak ostrovní systémy fungují

Ostrovní elektrárna je jedním z typů fotovoltaických elektráren, skládá se ze tří prvků – solárních panelů, regulátoru a baterie. V některých případech, zvláště pokud chcete i střídavý proud, ji lze rozšířit ještě o ostrovní neboli hybridní měnič. Solární panely se obvykle nacházejí na střeše, ale lze je umístit i na jiné plochy, poskytují-li více slunečního světla. Jsou schopny dodávat přeměněnou elektrickou energii ve stejnosměrné podobě do regulátoru nabíjení. Úkolem regulátoru je řízení veškeré spotřeby a dobíjení baterií, které uchovávají přebytečnou energii až do chvíle, než ji budete zase potřebovat. Při samotném výběru jednotlivých částí je důležitá jejich kvalita, nejenom cena.

Rozdíl mezi ostrovní a hybridní elektrárnou

Ostrovní elektrárna je samostatně fungující jednotka, která nevyžaduje připojení do komerční distribuční sítě. Výborně se hodí do míst, kde není možná klasická dodávka elektrické energie. Oproti tomu hybridní elektrárna dokáže fungovat v ostrovním systému, tedy nepotřebuje napojení na síť, ale může jej mít, proto dokáže fungovat při výpadcích proudu, ale i v situaci, kdy váš fotovoltaický systém nedokáže vyrobit dostatek energie, například v zimních měsících, kdy je intenzita slunečního záření nižší.

Ostrovni Elekktrarna 2

Kde je možné ostrovní systém využít?

  • Chaty, chalupy, samoty: Ostrovní elektrárny dokáží unikátním způsobem využívat sluneční energii i v místech, kde byste to zpočátku nečekali. Pokud vlastníte chatu nebo chalupu, či se rozhodujete o koupi domku někde na samotě a bojujete s problémem přívodu elektrické energie, není nic jednoduššího, než si pořídit ostrovní elektrárnu. Funguje spolehlivě, nejste závislí na komerčních dodavatelích a neohrozí vás dlouhodobé výpadky proudu, které mohou být v zalesněných a těžce přístupných oblastech časté, ale i velmi nepříjemné.
  • Firmy, kanceláře: Solární energii můžete využít i v práci, pokud vlastníte menší firmu nebo kancelář, snížíte tak její provozní náklady.
  • Obytné rodinné domy: Ostrovní elektrárna je stejně dobře využitelná i pro trvale obývané objekty, kde se energie spotřebovává téměř každý den. Pro plné využití získané energie můžete nainstalovat i klimatizace trutnov nebo solární bojler.
Jak mohu ušetřit?

Pro každý dům existuje řešení, jak zlevnit účty za energii. My Vám ho pomůžeme najít. Ať už to bude výroba elektřiny, tepla nebo kombinace obojího.

→ chci vědět více
Proč Helion.cz? Proč Helion.cz?

Naše společnost má historii, spolupracujeme se silnými partnery a díky zkušenostem má i velký náskok před konkurencí. Za nás mluví naše práce

→ číst další výhody
Často se nás ptáte... Často se nás ptáte...

Protože nám velmi často zasíláte podobné dotazy, vybrali jsme pro Vás na ty nejčastější rychlé odpovědi.

→ zobrazit časté dotazy