Solární baterie

Solární baterie představují specifickou skupinu baterií, která je speciálně upravena pro fungování ve fotovoltaické elektrárně. Energie získávaná ze slunečního záření se v dnešní době považuje za plnohodnotný zdroj, který je nejenom ekologický, ale také ekonomický.

Solární baterie

Solární baterie představují specifickou skupinu baterií, která je speciálně upravena pro fungování ve fotovoltaické elektrárně. Energie získávaná ze slunečního záření se v dnešní době považuje za plnohodnotný zdroj, který je nejenom ekologický, ale také ekonomický. Tímto způsobem dokáže domácnost ročně ušetřit desítky procent při spotřebě elektrické energie.

Solarni Baterie 1

K čemu solární baterie slouží?

Ostrovní elektrárna je složena ze tří prvků – solární panely, regulátor a baterie. Solární panely jsou schopny dodávat přeměněnou energii ze slunečního záření ve stejnosměrné podobě do regulátoru, který baterie nabíjí. Díky rozvoji fotovoltaiky dochází ke stálému vývoji a zlepšení, proto kvalitní komponenty vydrží až 10 let. Baterie jsou pro fotovoltaickou elektrárnu velmi důležité, protože pokud dojde k výrobě většího množství energie, kterou nejste v danou chvíli schopni spotřebovat, regulátor s ní nabije baterie, ze kterých můžete energii znovu čerpat v případě nedostatku.

Typy solárních baterií

  • Olověné baterie: Olověné baterie jsou nejběžněji k dostání na našem trhu, jsou velmi levné, ale jejich životnost je krátká a navíc není zcela dobře možno plně využít jejich deklarovanou kapacitu. Jsou také vysoce údržbové.
  • Kapalinové baterie: Tento typ baterií se na pomyslném žebříčku nachází o stupeň výše, nejen svou kvalitou, ale i cenou. Jsou však stále údržbové.
  • Gelové baterie a skelné baterie: Řadí se ke špičce, tyto LiFe technologie slibují až 5 000 nabíjecích cyklů, nepotřebují složitou údržbu a jejich životnost se pohybuje okolo 10 let, na rozdíl od olověných baterií, kde se tato životnost pohybuje okolo 1 roku.

Solarni Baterie 2

Proč zvolit solární baterie?

Solární baterie skvěle doplňují ostrovní elektrárnu, stejně jako solární kolektor či solární bojler. Nemají témě žádné kapacitní limity a dokáží fungovat i při výpadcích elektrického proudu, takže se nemusíte bát, že byste v krizových situacích zůstali zcela bez prostředků. Protože výkupní cena elektrické energie je u nás velmi nízká, je pro vás mnohem výhodnější si vyrobenou energii uložit do baterií a spotřebovat ji v případě potřeby. Stále více lidí se zamýšlí nad jinými zdroji, ze kterých by mohli mít užitek a nemuseli spoléhat na komerční distribuční sítě. Pokud i vy patříte mezi tuto skupinu, můžete se na nás obrátit se svými dotazy.

Jak mohu ušetřit?

Pro každý dům existuje řešení, jak zlevnit účty za energii. My Vám ho pomůžeme najít. Ať už to bude výroba elektřiny, tepla nebo kombinace obojího.

→ chci vědět více
Proč Helion.cz? Proč Helion.cz?

Naše společnost má historii, spolupracujeme se silnými partnery a díky zkušenostem má i velký náskok před konkurencí. Za nás mluví naše práce

→ číst další výhody
Často se nás ptáte... Často se nás ptáte...

Protože nám velmi často zasíláte podobné dotazy, vybrali jsme pro Vás na ty nejčastější rychlé odpovědi.

→ zobrazit časté dotazy