Solární bojler

Solární bojler je skvělý pomocník do domácnosti, dokáže totiž ušetřit nemalé finance.

Solární bojler

Solární bojler je skvělý pomocník do domácnosti, dokáže totiž ušetřit nemalé finance. Pokud máte na střeše umístěnou solární elektrárnu, která vyrábí větší množství energie, než kolik jste schopni aktuálně spotřebovat a navíc ohříváte vodu jinak, než elektricky, zkuste zvážit solární bojler. Díky němu můžete energií ze slunce ohřívat i vodu.

Jak funguje ohřev vody fotovoltaikou?

Fotovoltaická elektrárna je schopna vyrábět nejen elektřinu, ale je uzpůsobena i pro solární ohřev. Solární bojler není zapojen do sítě, jedná se o poměrně jednoduché zařízení, které je propojeno dvěma kabely s fotovoltaickými panely na střeše. Elektřina z těchto panelů se přivádí přes regulátor přímo k topnému tělesu bojleru. Právě regulátor tvoří důležitou součást, zajišťuje totiž optimální využití energie ze solárních panelů a může mít i další funkce, které mohou napomáhat snížení spotřeby elektrické energie přímo ze sítě.

Solarni Bojler

Jaké výhody má solární ohřev?

  • Bez povolení: Pro solární bojler, potažmo fotovoltaický ohřev vody, nejsou nutná žádná povolení, protože se vyrobená energie nedostává do sítě.
  • Minimální úpravy: Jak už bylo řečeno, elektřina k bojleru ze solárních panelů je vedena dvěma tenkými kabely, které lze lépe uschovat do již stávajících prostupů a stupaček, bez narušení objektu, což ocení zejména majitel nově zrekonstruovaných budov.
  • Snadná instalace: Instalace solárního bojleru je velmi snadná, naše firma ji zajišťuje bez větších zásahů do objektu a bez vytváření rozměrných prostupů, jak tomu bývá u klasického ohřevu vody.

Všestranné využití

Bojlery pro solární ohřev vody, stejně jako klimatizace trutnov, které v létě vzduch ochlazují a v zimě mohou sloužit k přitápění, jsou využitelné po celý rok. Je možné je doplnit o elektrický nebo nepřímotopný ohřev kotle na tuhá paliva či o plynový kotel. Solární bojlery jsou schopny ohřát velké množství užitkové vody, jsou tedy vhodné nejen pro domácnosti, ale i pro bytové jednotky, restaurace, provozovny a další obdobná zařízení. Bez problému jej můžete použít i na chatu či chalupu. Pokud si nejste jistí správním výběrem, rozhodně neváhejte a kontaktujte nás. Společně vybereme ideální systém, který bude co nejvíce kompatibilní s vašimi potřebami. Mimo to nabízí naše firma poradenství a realizaci dalších alternativních zdrojů energie, mezi které se řadí například fotovoltaika s bateriemi či fotovoltaická elektrárna.

Jak mohu ušetřit?

Pro každý dům existuje řešení, jak zlevnit účty za energii. My Vám ho pomůžeme najít. Ať už to bude výroba elektřiny, tepla nebo kombinace obojího.

→ chci vědět více
Proč Helion.cz? Proč Helion.cz?

Naše společnost má historii, spolupracujeme se silnými partnery a díky zkušenostem má i velký náskok před konkurencí. Za nás mluví naše práce

→ číst další výhody
Často se nás ptáte... Často se nás ptáte...

Protože nám velmi často zasíláte podobné dotazy, vybrali jsme pro Vás na ty nejčastější rychlé odpovědi.

→ zobrazit časté dotazy