Solární kolektor

Tato zařízení totiž dokážou přeměnit sluneční záření, které dopadá na zemský povrch, na jiný druh energie, kterou dokážeme mnohem lépe zužitkovat.

Solární kolektor

Mnoho lidí dnes využívá solární kolektor jako plnohodnotnou alternativu. Tato zařízení totiž dokážou přeměnit sluneční záření, které dopadá na zemský povrch, na jiný druh energie, kterou dokážeme mnohem lépe zužitkovat. Solární kolektory existují ve dvou verzích – fototermické a fotovoltaické. Fototermické kolektory přeměňují sluneční záření na tepelnou energii, zatímco ty fotovoltaické ji přeměňují na energii elektrickou.

Solarni Kolektor 1

Typy solárních kolektorů

Existuje několik druhů solárních kolektorů, každý z nich má trochu jiné využití a liší se svou funkčností a cenou. Těmi kvalitnějšími ale může být bez problému doplněna fotovoltaická elektrárna i fotovoltaika s bateriemi. V zásadě lze říct, že kolektory můžeme rozdělit na ploché a trubicové.

  • Ploché, nekryté plastové kolektory: Tyto kolektory slouží k ohřevu vody v bazénech, mají vysoké tepelné ztráty a ovlivňují je venkovní podmínky.
  • Neselektivní kolektory: Tyto deskové kolektory s kovovým absorbérem neobsahují selektivní vrstvu, jsou pouze natřeny černou barvou. Jejich výskyt je omezený kvůli nízkému výkonu.
  • Selektivní kolektory: Selektivní vrstva dokáže lépe zachytit i difuzní záření a jsou jedním z nejrozšířenějších typů. Naše firma využívá plochý selektivní kolektor značky Vitosol, díky němuž můžete ročně ušetřit až 60 % energie, kterou potřebujete na ohřev pitné vody.
  • Vakuový trubicový kolektor: Tento kolektor má v zimních měsících oproti plochým kolektorům vyšší výkon. Lze jej umístit vodorovně i svisle, zároveň může tvořit zajímavý architektonický prvek. Využíváme trubicové vakuové kolektory Vitosol 200-T a Vitosol 300-T.

Solarni Kolektor 2

Kdy se solární kolektory vyplatí?

Naše firma poskytuje poradenství, díky kterému jsme schopni najít optimální řešení, které vám bude co nejvíce vyhovovat a vy tak ušetříte své finance. Nejedná se o zanedbatelné částky, úspora může tvořit 40 až 75 % z celkové roční spotřeby. Dále poskytujeme poradenství a realizaci v oblasti dalších alternativních zdrojů energie, jakými jsou například hybridní elektrárna, ostrovní elektrárna, či fotovoltaika trutnov.

Nová zelená úsporám

Stát realizuje podporu pro alternativní možnosti získání energie formou dotací, jednou z nich je i Nová zelená úsporám, která podporuje mimo jiné i solární systémy pro ohřev teplé vody. Jsme schopni zajistit vám nejen poradenství v této oblasti, ale i vyřízení samotných dotací. Nejen, že ušetříte, ale budete v oblasti energií soběstační a nezávislí, navíc jsou solární systémy velmi ekologické, nezatěžují přírodu a nevznikají u nich žádné zplodiny.

Jak mohu ušetřit?

Pro každý dům existuje řešení, jak zlevnit účty za energii. My Vám ho pomůžeme najít. Ať už to bude výroba elektřiny, tepla nebo kombinace obojího.

→ chci vědět více
Proč Helion.cz? Proč Helion.cz?

Naše společnost má historii, spolupracujeme se silnými partnery a díky zkušenostem má i velký náskok před konkurencí. Za nás mluví naše práce

→ číst další výhody
Často se nás ptáte... Často se nás ptáte...

Protože nám velmi často zasíláte podobné dotazy, vybrali jsme pro Vás na ty nejčastější rychlé odpovědi.

→ zobrazit časté dotazy