Solární ohřev

Ať už máte starosti s tím, že vaše fotovoltaická elektrárna vyrobí takové množství energie, že ji nedokážete zpracovat, nebo jen přemýšlíte nad změnou, solární ohřev je tou pravou volbou.

Solární ohřev

Ať už máte starosti s tím, že vaše fotovoltaická elektrárna vyrobí takové množství energie, že ji nedokážete zpracovat, nebo jen přemýšlíte nad změnou, solární ohřev je tou pravou volbou. Lze jej využít pro ohřátí vody, ale i vzduchu. Jinou možností pro ohřev vzduchu jsou i klimatizace trutnov, které v létě vzduch ochladí na příjemnou teplotu a v zimě s nimi můžete naopak přitápět.

Fototermický kolektor

Jedná se o solární kolektor, který přeměňuje sluneční záření na tepelnou energii, kterou je pak možné využít pro ohřev vody v bazénu, ale i užitkové vody, dále pak jako podpora pro vytápění, tedy stropní, podlahové a stěnové topení nebo pro průmyslové využití.

Solarni Ohrev 1

Typy solárních kolektorů

  • Plochý deskový kolektor: Základem kolektoru je absorbční plocha, která je u moderních a kvalitních zařízení opatřena ještě selektivní vrstvou, jako u kolektoru Vitosol 200-F, který používáme. V tomto případě se jedná o měděný selektivní absorbér. Plochý kolektor Vitosol 100-F se vyznačuje nízkými provozovacími náklady, dlouhou životností a spolehlivostí.
  • Vakuový trubicový kolektor: U tohoto typu kolektoru bývá obvykle zajištěni izolace tepla za pomoci vakua, tvar vakuového kolektoru je trubicový. Vakuové kolektory Vitosol jsou vhodné pro svislou i vodorovnou montáž, lze je tedy umístit nejen na střechy, ale i stěny či balkony.

Solarni Ohrev 2

Jaké benefity má solární ohřev?

Ohřev vody, nejen užitkové, díky slunci, je snadný a levný. K tomuto provozu nejsou zapotřebí složitá povolení ani připojení k síti, má účinnost až 85 %. Při výběru panelů i jejich počtu je třeba zodpovědět si na následující otázky, k čemu vodu budete používat, pro kolik osob a zda plánujete pouze sezonní využití nebo celoroční? Solární systém je možno využít nejen pro ohřev vody, ale i vzduchu, může v zimě sloužit jako možnost přitápění v některých místnostech. Rádi vám poradíme, kolik panelů a který typ je pro vás nejvhodnější, vzhledem k umístění domu, počtu osob a plánovanému využití. Se svými dotazy se na nás můžete kdykoliv obrátit.

Dotace pomohou i zde

Stejně jako fotovoltaika s bateriemi či fotovoltaická elektrárna, i solární ohřev umožňuje využití dotací od státu na jeho pořízení. Naše firma se mimo jiné zabývá i vyřízením těchto dotací, takže se nemusíte o nic starat.

Jak mohu ušetřit?

Pro každý dům existuje řešení, jak zlevnit účty za energii. My Vám ho pomůžeme najít. Ať už to bude výroba elektřiny, tepla nebo kombinace obojího.

→ chci vědět více
Proč Helion.cz? Proč Helion.cz?

Naše společnost má historii, spolupracujeme se silnými partnery a díky zkušenostem má i velký náskok před konkurencí. Za nás mluví naše práce

→ číst další výhody
Často se nás ptáte... Často se nás ptáte...

Protože nám velmi často zasíláte podobné dotazy, vybrali jsme pro Vás na ty nejčastější rychlé odpovědi.

→ zobrazit časté dotazy