Solární panel

Mnoho lidí v dnešní době při pohledu na faktury za elektřinu touží po energetické samostatnosti a stále častěji se poohlížejí po nějaké alternativě. Naše firma vám nabízí široký výběr v oblasti solárních panelů.

Solární panel

Mnoho lidí v dnešní době při pohledu na faktury za elektřinu touží po energetické samostatnosti a stále častěji se poohlížejí po nějaké alternativě. Naše firma vám nabízí široký výběr v oblasti solárních panelů.

Co jsou to solární panely?

Solární panel je tvořen solárními, neboli fotovoltaickými články, které se skládají z organických nebo polovodičových prvků a dokáží přeměnit elektromagnetickou energii světla na energii elektrickou. Na svou střechu můžete umístit fotovoltaický panel nebo solární kolektor, rozdíl spočívá v jejich způsobu využití energie.

  • Fotovoltaické solární panely: Solární panely dokáží přeměnit elektromagnetickou energii ze světla na energii elektrickou, využívají fotovoltaiku a tvoří základ pro celý fotovoltaický systém.
  • Solární kolektor: Tato zařízení dokáží zadržet teplo získané ze slunce a následně toto předané teplo odvádí do kolektoru, ve kterém dojde k ohřevu vody.

Solarni Panel

Než si solární panel pořídíte

Před samotným pořízením solárních panelů byste měli zvážit, zda je chcete zapojit do sítě či nikoliv. Například fotovoltaická elektrárna na ostrovní bázi se hodí pro místa, například samoty a chatové oblasti, kde není možné připojení do klasické distribuční sítě. Naopak sluneční systémy zapojené do sítě mají tu výhodu, že ji do ní můžete poslat, pokud vyrobíte přebytek energie, v případě nedostatku ji naopak můžete z rozvodné sítě čerpat. Častou součástí jsou i solární baterie, které dokáží energii uchovávat. Dále lze díky systému využít i solární ohřev vody.

Nejvhodnější typ pro váš domov

Podle typů článků lze rozdělit solární panely, i solární kolektory, na tři typy – monokrystalické, polykrystalické a amorfní panely. Liší se zejména účinností a možností využití. Monokrystalické panely mají 14-18% účinnost, pomaleji se rozbíhají, ale poté stabilně a efektivně dodávají energii, avšak záleží na dobrých světelných podmínkách. Polykrystalické panely mají o něco nižší účinnost, zhruba 12-17 %, mají však rovnoměrnější výkon a jsou vhodné, pokud světlo přichází z boku a je více rozptýlené. Amorfní panely jsou známé větší citlivostí i při nízkém slunečním svitu. My vám rádi pomůžeme s jejich výběrem, aby byl solární systém pro váš pozemek co nejideálnější. Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat. Specializujeme se i na vyřízení dotací – Nová zelená úsporám a tzv. Kotlíkové dotace.

Jak mohu ušetřit?

Pro každý dům existuje řešení, jak zlevnit účty za energii. My Vám ho pomůžeme najít. Ať už to bude výroba elektřiny, tepla nebo kombinace obojího.

→ chci vědět více
Proč Helion.cz? Proč Helion.cz?

Naše společnost má historii, spolupracujeme se silnými partnery a díky zkušenostem má i velký náskok před konkurencí. Za nás mluví naše práce

→ číst další výhody
Často se nás ptáte... Často se nás ptáte...

Protože nám velmi často zasíláte podobné dotazy, vybrali jsme pro Vás na ty nejčastější rychlé odpovědi.

→ zobrazit časté dotazy