Klimatizace Trutnov

Klimatizace se staly součástí našeho života a mnoho lidí si bez nich horké letní měsíce nedokáže představit. Jsou součástí aut, městské hromadné dopravy, ale i veřejných prostor, jako jsou úřady a nemocnice

limatizace Trutnov

Klimatizace se staly součástí našeho života a mnoho lidí si bez nich horké letní měsíce nedokáže představit. Jsou součástí aut, městské hromadné dopravy, ale i veřejných prostor, jako jsou úřady a nemocnice. Málo lidí už ale ví, že klimatizace lze stejně dobře využít i v zimě jako možnost vytápění. Klimatizace lze vyhledat i pod zkratkou AC nebo A/C, tento název je odvozen z anglického air conditioning.

Klima Small

Jak to funguje?

  • 1. fáze: V klimatizačních jednotkách, typicky používaných v domácnostech, v první fázi dochází k přípravě páry chladících látek do kompresoru, kde jsou následně kompresorem stlačovány, dochází i k jejich zahřívání.
  • 2. fáze: Poté dojde k přesunu chladícího média, které má vysoký tlak a teplotu, do výměníku, neboli kondenzátoru, kde je ochlazováno okolním vzduchem. Přebytečné uvolněné teplo se odvádí za pomoci ventilátoru pryč z venkovní jednotky.
  • 3. fáze: V poslední fázi dojde k transportu zkapalněného chladiva přes expanzní ventil, za nímž se prudce snižuje tlak, a tím i teplota kapaliny. Médium poté pokračuje dál do výparníku. Kapalina se pomalu odpařuje a ohřívá, tím pádem odebírá teplo z prostoru výparníku, zpravidla ochlazované místnosti. Ventilátor umístěný ve výparníku zajišťuje distribuci ochlazeného vzduchu po místnosti. Poté dojde k přesunu chladiva v plynném skupenství zpět do kompresoru a celý cyklus se opakuje. V případě vytápění se pouze otáčí směr proudění, takže je ohříván vnitřní prostor a venkovní vzduch je ochlazován.

Jak klimatizace trutnov funguje?

Hlavním úkolem klimatizace je chlazení, topení a snížování vlhkosti vzduchu v dané místnosti bez toho, aniž by jí tento vzduch opouštěl. Tím se odlišuje od ventilace, čili vzduchotechniky - ta naopak nasává čerstvý vzduch z exteriéru a vyměňuje jej za vydýchaný vzduch v interiéru, rekuperace navíc ještě předává odpadní teplo čerstvě nasávanému vzduchu.

Naše firma využívá výrobky firmy Viessmann či LG, ale na přání jsme schoponi namontovat cokoliv. Jedná se o klimatizační systémy vysoké kvality, které se vyznačují minimální spotřebou, dokáží nastavit ideální teplotu a díky Wi-Fi modulu je možné jejich ovládání na dálku s pomocí chytrého zařízení.

V létě chladí, v zimě topí

Klimatizace jsou jednou z možností, jak můžete v zimních měsících i vytápět. Vitoclima 200-S High Seasonal dokáže fungovat až do teploty -15°C. Klimatizací může být doplněna hybridní elektrárna či ostrovní elektrárna, aby se zvýšilo využití vyrobené energie. Pokud zvažujete instalaci klimatizace, ať už do bytu či kanceláře, kontaktujte nás a my pro vás sestavíme řešení, které bude nejlépe odpovídat vašim požadavkům a představám.

Umístění

Venkovní jednotka se umísťuje zpravidla co nejblíže chlazenému prostoru a propojuje se speciálním měděným potrubím v závislosti na výkonu vnitřní jednotky. Ty se dělí na nástěnné, stropní, kazetové a parapetní. Venkovní jednotku lze postavit na zem, pověsit na zeď, postavit na plochou střechu a dokonce i na střechu šikmou a může být buď jedna pro jednu vnitřní jednotku nebo jedna společná pro více vnitřních jednotek - tzv. multisplitová jednotka. Máme řešení pro každý dům!

Klima Trutnov Na Sikme Strese

Jak mohu ušetřit?

Pro každý dům existuje řešení, jak zlevnit účty za energii. My Vám ho pomůžeme najít. Ať už to bude výroba elektřiny, tepla nebo kombinace obojího.

→ chci vědět více
Proč Helion.cz? Proč Helion.cz?

Naše společnost má historii, spolupracujeme se silnými partnery a díky zkušenostem má i velký náskok před konkurencí. Za nás mluví naše práce

→ číst další výhody
Často se nás ptáte... Často se nás ptáte...

Protože nám velmi často zasíláte podobné dotazy, vybrali jsme pro Vás na ty nejčastější rychlé odpovědi.

→ zobrazit časté dotazy