Aktuální kontroly DPH

Ozvala se Vám kontrola DPH u fyzické osoby? Pak se máte na co těšit...

Stát začal plošně trápit všechny majitele malých fotovoltaik, kteří si v dobré víře mysleli, že budou pomáhat životnímu prostředí. Jak se však zdá, ministerstvo financí má jiné představy a usoudilo, že zvládneme ještě pomáhat při plnění státní pokladny.

Tuto bohulibou činnost teď zajišťují finanční úřady s odvoláním na výklad GFŘ z ledna 2014. Podle tohoto vyjádření k zákonu, jenž začal, jak je v Čechách dobrým zvykem, platit už o rok dříve, by všichni, kdo uplatnili při pořízení FVE odpočet DPH na elektrárnu a čerpají zelené bonusy, měli poměrnou část DPH státu vrátit, protože ji spotřebovávají pro soukromou spotřebu (!) a to přeci není správné, to se musí hlásit. Kdo to navíc udělal před 1.4.2011 měl by odvést DPH za všechnu spotřebovanou elektřinu v ceně, za jakou byste ji nakoupili od svého dodavatele, žádné dohody o energii zdarma neplatí, my máme fikci. Namontovali jste si FVE na domek, ten pronajímáte a nájemce má proud z elektrárny zdarma? Tak za to doplaťte DPH!

Pokud jste již v hledáčku FÚ a DPH jste v dobré víře nárokovali v plné výši, je jen jediná šance, jak zmírnit dopad tvrdé ruky zákona (pokuta, penále, trest smrti...) - okamžitě ještě před zahájením kontroly podat opravné daňové přiznání!

Jak mohu ušetřit?

Pro každý dům existuje řešení, jak zlevnit účty za energii. My Vám ho pomůžeme najít. Ať už to bude výroba elektřiny, tepla nebo kombinace obojího.

→ chci vědět více
Proč Helion.cz? Proč Helion.cz?

Naše společnost má historii, spolupracujeme se silnými partnery a díky zkušenostem má i velký náskok před konkurencí. Za nás mluví naše práce

→ číst další výhody
Často se nás ptáte... Často se nás ptáte...

Protože nám velmi často zasíláte podobné dotazy, vybrali jsme pro Vás na ty nejčastější rychlé odpovědi.

→ zobrazit časté dotazy