ERÚ testuje naši pozornost!

Návrh nové tarifní struktury - další podvod?

Návrh nové tarifní struktury, jak se oficiálně nazývá nový pokus o podvod na občany ČR, čelí obrovské vlně kritiky. Distribuční společnosti již nevědí co dělat, když se cena silové elektřiny neustále propadá, a tak přišly s kreativním řešením - navýšit pevné ceny za jistič bez ohledu na spotřebu elektřiny. Oficiálně se to tváří jako výpalné na krytí nevyzpytatelných zlých obnovitelných zdrojů a hlavně jako podpora velkoodběratelů, což prý zaručí ko...nkurenceschopnost našeho průmyslu. Tedy namísto motivace gerontů průmyslu k inovacím výrobních procesů a technologií mají selhání jejich managementu zaplatit domácnosti. Ty prý ale nezaplatí více než dnes, ikdyž jim to z tarifu vyjde, protože rozdíl dorovná stát. Jenže základem státu je rodina, jak nám v mládí vštěpovali do hlav, platba tedy opět dopadne na všechny.
S ohledem na mediální rozruch kolem paní Vitáskové je teď ale ERÚ pod trochu větším drobnohledem, než býval a tak si kalkulačku na webu vyzkoušeli i novináři. A byli nemile překvapeni! Domácnosti, které se pokouší šetřit a mají nízké spotřeby ve finále zaplatí o 10-15% víc než dnes, pokud by chtěli ušetřit i s malou 5kW výrobnou, mohou počítat s penalizací ve výši 4.5tis.Kč. Do připomínkového řízení se najednou začaly přidávat další a další občané, takže se ERÚ bude muset nad svým model pořádně zamyslet.
Vitásková se tak zřejmě poučila z ostudy mistra Babiše, který také přišel s novým tarifním ceníkem (výše pokut za chybné či opožděné podání kontrolního hlášení DPH) a ještě před jejich vymáháním musel slíbit, že je zruší a úřadům doporučí přivírat oči.
Nechcete-li jen brečet nad rozlitým vínem, připojte se do konzultačního procesu a pošlete svůj názor na tento paskvil na adresu nts@eru.cz.

Jak mohu ušetřit?

Pro každý dům existuje řešení, jak zlevnit účty za energii. My Vám ho pomůžeme najít. Ať už to bude výroba elektřiny, tepla nebo kombinace obojího.

→ chci vědět více
Proč Helion.cz? Proč Helion.cz?

Naše společnost má historii, spolupracujeme se silnými partnery a díky zkušenostem má i velký náskok před konkurencí. Za nás mluví naše práce

→ číst další výhody
Často se nás ptáte... Často se nás ptáte...

Protože nám velmi často zasíláte podobné dotazy, vybrali jsme pro Vás na ty nejčastější rychlé odpovědi.

→ zobrazit časté dotazy