Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo je ideálním zdrojem tepla pro ohřev vody a vytápění. Jedná se o stroje, které čerpají teplo z jednoho místa na jiné, za pomoci vynaložení vnější práce, obvykle z chladnějšího místa na teplejší.

Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo je ideálním zdrojem tepla pro ohřev vody a vytápění. Jedná se o stroje, které čerpají teplo z jednoho místa na jiné, za pomoci vynaložení vnější práce, obvykle z chladnějšího místa na teplejší. Díky vysoké technické úrovni dokáží fungovat stejně dobře jako klasické kotle, avšak s mnohem úspornějším provozem.

Druhy tepelných čerpadel

Zdroje energie pro tepelná čerpadla jsou obvykle tři – země, vzduch a voda. Fungují na principu vzduch/voda, země/voda, voda/voda a vzduch/vzduch, nejčastěji se však používají první dvě varianty.

  • Tepelné čerpadlo vzduch/voda: Teplo se odebírá ze vzduchu, přes výparník tepelného čerpadla. Mezi hlavní benefity řadíme nízké pořizovací náklady a nenáročnou instalaci. V současné době je tento model považován za nejvíce ekonomický na poli tepelného vytápění. Naše firma používá tepelná čerpadla značky Nibe, které patří ke špičce na českém trhu.
  • Tepelné čerpadlo země/voda: Tepelná čerpadla fungující na principu země/voda čerpají teplo ze země, buďto z hlubinných vrtů nebo za pomoci zemního kolektoru. Využíváme špičková a kvalitní čerpadla značky Viessmann Vitocal, která jsou pro zákazníky cenově zajímavá, ale plně funkční a navíc nabízí i mnoho benefitů, například vzdálené ovládání pomocí internetu.

Tepelne Cerpadlo 1

Podpora tepelných čerpadel

V České republice jsou tepelná čerpadla považována za ekologický zdroj tepla, a právě proto stát podporuje jejich zřizování formou dotací, buďto v rámci dotačního titulu Nová zelená úsporám, který spadá pod Státní fond životního prostředí ČR, nebo v rámci tzv. Kotlíkových dotací, což je celorepublikový program, jehož cílem je výměna zastaralých a nevyhovujících kotlů za moderní a ekologické způsoby vytápění. Pokud nevíte, jak postupovat, nebojte se obrátit na naši firmu, vyškolení odborníci vám pomohou sestavit alternativní zdroje energie přesně na míru, podle vašich požadavků.

Tepelne Cerpadlo 2

Hlavní výhody

Veškeré argumenty týkající se tepelných čerpadel je nutno posuzovat z osobního hlediska, záleží na požadavcích a finančních možnostech investora. Naše firma používá kvalitní tepelné systémy, které se mohou pochlubit nízkými provozními náklady, jsou bezobslužné, což znamená, že na rozdíl od kotlů na tuhá paliva dokáží fungovat zcela samostatně. Tepelné čerpadlo neznečišťuje vzduch zplodinami, v tomto ohledu je vhodné pro použití do měst i na vesnici. Čerpadla na bázi vzduch/voda navíc fungují i jako recyklační zdroj, protože během topné sezóny dokáží vrátit do objektu až tři čtvrtiny unikajícího tepla. Naše firma se nespecializuje pouze na tepelná čerpadla, ale zabýváme se všemi alternativními zdroji energie, můžeme vám poskytnout například solární bojler, solární kolektor či solární baterie.

Jak mohu ušetřit?

Pro každý dům existuje řešení, jak zlevnit účty za energii. My Vám ho pomůžeme najít. Ať už to bude výroba elektřiny, tepla nebo kombinace obojího.

→ chci vědět více
Proč Helion.cz? Proč Helion.cz?

Naše společnost má historii, spolupracujeme se silnými partnery a díky zkušenostem má i velký náskok před konkurencí. Za nás mluví naše práce

→ číst další výhody
Často se nás ptáte... Často se nás ptáte...

Protože nám velmi často zasíláte podobné dotazy, vybrali jsme pro Vás na ty nejčastější rychlé odpovědi.

→ zobrazit časté dotazy