Vyšší dotace na fotovoltaiku!

Navýšené dotace na FVE v rámci programu Nová zelená úsporám

Nzu _dlouhe

Pro všechny zájemce o dotace na fotovoltaiku máme dobrou zprávu. Chcete-li ukládát přebytky do tepla, tak se Vám konečně navýšila cílová dotace C.3.4 z 55tis.Kč až na 85tis.Kč v rámci nového podprogramu C.3.9. Přestanou se tak snad instalovat často nesmyslně malé zdroje s výkonem kolem 2kW "jen za 60tis.Kč", jak nabízí konkurence na FB čistě proto, aby měli investoři 50% podíl cizích zdrojů. Když budu ignorovat fakt, že za stejnou cenu běžně stavíme FVE s výkonem 3.6kWp, nelze ignorovat skutečnost, že malé 1-f FVE připojované jako mikrozdroj jsou administrativně stejně náročné jako ty 10kWp! Zákazník pak zbytečně platí papírovou válku namísto skutečné elektrárny.

Zájemce o výměnu elektrokotle taky jistě potěší možnost získání dotace na tepelné čerpadlo v kombinaci s fotovoltaikou - určitě se tak veřejné prostředky dostanou do lepších rukou než jsou pracky Babišovy! Výměna elektrokotle za tepelko znamená až 75tis.Kč a s fotovoltaikou k tomu dalších 155tis.Kč. Celý systém musí splňovat řadu podmínek (frekvenčně řízený kompresor, velikost a typ AKU nádoby, promíchávání, správa přebytků apod.) - dovolujeme si konstatovat, že to máme zmáknuté. Vyzkoušeno s tepelnými čerpadly Viessmann a NIBE.

Jak mohu ušetřit?

Pro každý dům existuje řešení, jak zlevnit účty za energii. My Vám ho pomůžeme najít. Ať už to bude výroba elektřiny, tepla nebo kombinace obojího.

→ chci vědět více
Proč Helion.cz? Proč Helion.cz?

Naše společnost má historii, spolupracujeme se silnými partnery a díky zkušenostem má i velký náskok před konkurencí. Za nás mluví naše práce

→ číst další výhody
Často se nás ptáte... Často se nás ptáte...

Protože nám velmi často zasíláte podobné dotazy, vybrali jsme pro Vás na ty nejčastější rychlé odpovědi.

→ zobrazit časté dotazy